Aktualności

   

Zakup specjalistycznych kamer

Informujemy, iż dnia 28.03.2023r. Fundacja Wsparcia Policjantów przekazała na potrzeby Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji zestawy specjalistycznych kamer wraz z oprogramowaniem o wartości 95 098,68 zł.
Fundatorem sprzętu był Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna za co serdecznie dziękujemy!



Fundacja Wsparcia Policjantów zwraca się z prośbą o pomoc dla Marcina, policjanta z garnizonu łódzkiego

Marcin w dniu 15.12.2017 roku na terenie V KP Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, podczas pełnionej służby odniósł poważny uszczerbek na zdrowiu. Jako policjant udzielał on pomocy starszej kobiecie w jej mieszkaniu. Podczas interwencji doszło do wybuchu materiałów pirotechnicznych. Ładunek eksplodował mu w dłoni. Stracił on palce, ma liczne złamania dłoni, brak ścięgien. Okazało się, że eksplozja poważnie uszkodziła też jego wzrok - sprawność prawego oka spadła o 30 proc.; lewego aż o 70. Marcin ma też poważne problemy ze słuchem. 

Razem z żoną wychowują niespełna 2 letnią Marysię a obecnie żona jest w drugiej ciąży - w 6 miesiącu. W maju spodziewają się narodzin syna. Marcin zawsze pomagał innym, nie tylko ze względu na charakter swojej pracy...to po prostu dobry człowiek. Od 15 lat jest honorowym dawcą krwi. Jako wolontariusz pomagał on osobom starszym i niepełnosprawnym. Sytuacja, w której obecnie się znalazł jest naprawdę trudna.

Stan Marcina nadal jest ciężki. Mimo kilku operacji, wymaga kolejnych zabiegów. Czeka go żmudna i kosztowna rehabilitacja. Już teraz wiadomo, że będzie potrzebował długiej i kosztownej rehabilitacji. Lekarze powiedzieli, że trzeba będzie wykupić co najmniej kilkanaście pakietów rehabilitacyjnych. A to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Prosimy o wsparcie leczenia funkcjonariusza, który stracił zdrowie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Marcinowi można pomóc przekazując mu 1% podatku na konto Fundacji Wsparcia Policjantów - KRS 0000296182 z dopiskiem "dla Marcina" lub bezpośrednio (darowizna) na konto Fundacji Wsparcia Policjantów z/s w Warszawie, ul. Nowolipie 2 - nr konta 87 1440 1299 0000 0000 0794 6977 z dopiskiem "dla Marcina"

Prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los innych osób o wpłaty i pomoc w uzyskaniu środków finansowych na leczenie Marcina.
Za pomoc z góry dziękujemy.


Zdrowy uśmiech Twojego dziecka - postępy w leczeniu

W ramach współpracy Fundacji Wsparcia Policjantów, Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji oraz Fundacji Wiewiórki Julii do pilotażowego programu mającego na celu zapewnienie opieki stomatologicznej dla dzieci policjantów garnizonu warszawskiego zgłoszono 100 pacjentów. Z konsultacji stomatologicznych i ortodontycznych, leczenia zachowawczego i zabiegów profilaktycznych skorzystało dotychczas 87 dzieci, które od rozpoczęcia programu odbyło się 220 wizyt. Na kolejne terminy zaplanowano 83 wizyty, a następne są wciąż rezerwowane.

Lekarze z Fundacji Wiewiórki Julii wykonują szereg zabiegów z zakresu leczenia zachowawczego jak: liczne wypełnienia oraz ekstrakcje zębów mlecznych, których nie można już było uratować, leczenie endodontyczne (kanałowe), zabiegi z zakresu profilaktyki jak lakowanie, lakierowanie oraz profesjonalna higiena stomatologiczna.

Blisko 70% zgłoszonych do projektu dzieci miało zęby zaatakowane próchnicą. Do leczenia zakwalifikowano średnio 3 zęby. Dodatkowo u 15 pacjentów zdiagnozowano przynajmniej jeden ząb (mleczny) do usunięcia.




Zdrowy uśmiech Twojego dziecka

Fundacja Wsparcia Policjantów wraz z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji oraz Fundacją Wiewiórki Julii zorganizowali projekt pilotażowy - bezpłatnej opieki stomatologicznej kierowanym do dzieci policjantów garnizonu warszawskiego.

W ramach projektu 100 dzieci policjantów w roku szkolnym 2014/2015 zostało objętych bezpłatną opieką stomatologiczną (leczenie zachowawcze), oraz bezpłatną konsultacją ortodontyczną.

Projekt jest w trakcie realizacji.


Maraton strzelecki

Fundacja Wsparcia Policjantów wraz z Zarządem Wojewódzkim Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Stołecznej Policji oraz Stowarzyszeniem Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej pod honorowym patronatem Komendanta Stołecznego Policji zorganizowała w Warszawie "Maraton Strzelecki" dedykowany dla wszystkich policjantów garnizonu stołecznego.



"Maraton Strzelecki": odbył się w dniach 9 - 11 października 2014 r. na terenie Obiektu "Szczęśliwice". Trwał "non stop". Strzelanie odbywało się w Mobilnej Strzelnicy Bojowej produkowanej przez Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.
Strzelnica kontenerowa jest mobilnym, wysoko wyspecjalizowanym środkiem do realizacji zadań treningu strzeleckiego z broni palnej. Umożliwia przeprowadzenie treningu strzeleckiego z broni krótkiej.
Kompletna strzelnica kontenerowa składa się z dwóch lub więcej połączonych kontenerów, w których można prowadzić trening strzelecki na dystansie od 5 do 50 m ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia.Bardzo ważną zaletą strzelnicy kontenerowej jest możliwość zainstalowania multimedialnego interaktywnego trenażera do realizacji zadań treningu strzeleckiego przy użyciu amunicji ostrej oraz replik laserowych. Multimedialny trenażer może m.in. efektywnie wydłużyć optycznie oś strzelań.
Strzelnica umożliwia prowadzenie treningu strzeleckiego na dystansie od 5 do 50m z wykorzystaniem amunicji ostrej i wskaźników laserowych. Strefę strzelań strzelnicy kontenerowej zaprojektowano do strzelania ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia z pistoletów i rewolwerów centralnego i bocznego zapłonu w kalibrze do 11,43 mm oraz pistoletów maszynowych w kalibrze do 9 mm - ogniem pojedynczym (krótkimi seriami), pociskami płaszczowymi i półpłaszczowymi zwykłymi o rdzeniu miękkim.

W "Maratonie strzeleckim" wzięło udział blisko 400 policjantów.

  1. Uczestnictwo w maratonie było bezpłatne;
  2. Uczestnicy maratonu byli przez cały czas pod opieką wykwalifikowanych instruktorów przez cały czas jego trwania;
  3. Uczestnicy w trakcie maratonu mieli zapewnioną opiekę medyczną;

Maraton miał na celu podniesienie umiejętności policjantów w posługiwaniu się bronią palną, a ideą przewodnią było doskonalenie umiejętności strzeleckich wszystkich policjantów a nie wyspecjalizowanych drużyn.

W trakcie trwania "maratonu Strzeleckiego" istniała możliwość odbycia sprawdzianu strzeleckiego przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji.